Lokalita
Adamov: menší město s kompletní občanskou vybaveností, brána do Moravského krasu vzdálená cca 20 minut od Brna autem i hromadnou dopravou.

Bytový dům Terasy Adamov náleží díky svému strategickému umístění v samotném jádru města k nejžádanějším nemovitostem. Svým konceptem a architektonickým rázem tvoří dominantu místa a je bezkonkurenčním bydlením nejen v Adamově, ale i jeho okolí. Moderní vzhled ekologicky koncipované budovy zajímavě dokresluje panoráma města Adamova i jeho atmosféru. V sousedství projektu Terasy Adamov se nachází historické centrum s obecním úřadem a farním novogotickým kostelem sv. Barbory.

Brána Moravského krasu

Adamov, příjemné menší město s přibližně 4 600 obyvateli, se rozprostírá v okrese Blansko v Jihomoravském kraji, v lesnatém údolí na soutoku řeky Svitavy a Křtinského potoka. Jeho nadmořská výška dosahuje zhruba 230 metrů, městská obytná zástavba dokonce i nad 300 metrů nad mořem. Východně od města se rozkládá chráněná krajinná oblast Moravský kras. 

Kompletní občanská vybavenost

Město Adamov nabízí svým obyvatelům spolu s výbornými nákupními možnostmi v obchodním centru a lokálními specializovanými obchůdky také širokou síť služeb, firem a organizací. 

Oblast vzdělávání zajišťuje MŠ, ZŠ, ZUŠ Adamov i místní knihovna, k dispozici je ve vynikající dostupnosti také rozmanitá odborná lékařská a dentální péče i lékárna, dále také pošta, restaurační a jiná zařízení. 

Sport

Město Adamov poskytuje i bohaté sportovní vyžití. Přímo vedle projektu Terasy Adamov se rozléhá fotbalový stadion FK Adamov, v městě dále působí hokejový oddíl, tenisový oddíl Spartak Adamov, klub malé kopané AJETO Adamov, pétanque, Bikepark Adamov, mj. lezecká boulderingová stěna v Městském klubu mládeže, univerzální sportovní a kulturní areál či například kynologický klub. V městě najdete i krytou sportovní halu, bohatou nabídku venkovních dětských hřišť a pro letní sezonu i moderní Koupaliště Horka Adamov, rovněž ve vynikající dostupnosti od projektu Terasy Adamov.  
V zimní sezoně se do vzdálenosti 50 km od města Adamov nabízí hned několik menších lyžařských středisek (Ski areál Nutrie, Kladky, Dalečín, Fajtův kopec, Stupava či Osvětimany). 

Kultura

Také kultura je v městě Adamov velmi rozmanitá.  Kulturní vyžití pro dospělé zde převážně zajišťuje příspěvková organizace Městské kulturní středisko Adamov, pro děti pak Městský klub mládeže.  V obou těchto střediscích se v průběhu celého roku pořádají různé koncerty, výstavy, pořady, přednášky a mnohé další aktivity.

Brno

Dokonalou infrastrukturu s kompletními nákupními možnostmi a službami i pracovními příležitostmi nabízí statutární město Brno, vzdálené od Adamova jen 13 km.

Rozvoj města

Původně industriální město Adamov nyní prochází radikální proměnou. Mnohé budovy a průmyslové objekty byly postupně revitalizovány, rekonstruovány a dostaly zcela novou podobu i funkční rozměr. Mnoho dalších projektů se ke spokojenosti místních obyvatel nyní buď provádí, nebo připravuje.

Adamovsko, (cyklo)turistický ráj

Díky své unikátní poloze v sousedství s CHKO Moravský kras se město Adamov může pyšnit rozmanitou okolní krajinou plnou bujné vegetace, hustých lesů a zajímavých krasových útvarů – jeskyní, skal, závrtů či podzemních vodních toků. V celém Moravském krasu se nachází zhruba 1600 jeskyní. Mezi nejznámější patří Býčí skála, druhý nejdelší jeskynní systém v ČR, dlouhý 15 km. 

V okolních lesích je vyhlášeno několik přírodních rezervací, a úchvatná okolní příroda je tak rájem pro pěší i cykloturistiku. Samotný Adamov protíná evropská cyklotrasa vedoucí do Vídně. V okolí vede přes 100 km tras. 
K turisticky vyhlášeným destinacím patří i kulturní památka Stará Adamova huť, propast Macocha či například volnočasové centrum Švýcárna. V hustých adamovských lesích se ukrývá i velký kus české historie v podobě památníků a hradů či jejich zřícenin (Nový hrad, Starý hrad, Ronov, Hrádek u Babic aj.)  


Dopravní dostupnost

Železniční doprava

Město Adamov leží 13 km severně od okraje Brna a 7 km jižně od Blanska na železniční trati Brno–Česká Třebová. Železniční stanice Adamov-zastávka se nachází cca 5 minut pěšky od projektu Terasy Adamov.

Autobusová doprava

V městě je zřízena městská autobusová doprava, kterou provozuje ČAD Blansko. MHD je zahrnuta v Integrovaném dopravním systému Jihomoravského kraje. Autobusová zastávka Adamov, železniční stanice se nachází cca 5 minut chůze od projektu Terasy Adamov.

O městě Adamov
Oficiální stránky města Adamov